Tabaku i përgjigjet zv.kryeministrit: Më kërcënoi! Të hetojë nëse do, nuk kam frikë

 

Pas replikës me deputeten e PD, zv.kryeministri Arben Ahmetaj u largua nga salla e seancës plenare. Jorida Tabaku pretendon se Ahmetaj e kërcënoi dhe i bën thirrje që të hetojë nëse dëshiron pasi ka fuqinë e shtetit, por nuk ka frikë.

“Nuk është këtu zotëria që më kërcënoi. Sa për dijeni, jam Jorida Tabaku, e kam për krenari që vij nga dy familje të mëdha të Tiranës, e kam për krenari. Ka 9 vite që është në pushtet dhe ka qenë përballë meje për vite me radhë, unë flej e qetë, nuk kam frikë se më zgjon ndonjë thirrje nga SPAK. Nëse do të hetojë, le të vijojë, ka të gjithë fuqinë e shtetit. Mua nuk më intimidon as kërcënon dot ashtu siç nuk më ka intimiduar në çdo mënyrë që është përpjekur në Komisionin e Inceneratorëve”, përfundoi Tabaku.


Lajmi kryesor:

Debate për 'Konkurrencën'/ Ibrahimaj: PPP nuk janë turp! Ahmetaj-Tabakut: E ke bërë zakon që përmend emrin tim, të kam paralajmëruar! Përgjigjet deputetja e PD: Nuk kam frikë nga kërcënimet


A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë