'Takim me Johnny Depp', Ben Blushi rrëfen bisedën me vajzën nga shkolla e Medresesë

'Takim me Johnny Depp', Ben Blushi rrëfen bisedën me vajzën nga shkolla e Medresesë

Po kaloja në qendër të Tiranës. Dy nxënëse mu afruan me disa letra. Me ngjyra.

Ça janë këto, i pyeta

Shprehje që mund të të lehtësojnë jetën, thanë nxënëset

Duhet të zgjedh njërën prej tyre?

Po zoti Blushi duhet të zgjedhësh, tha profesori i vajzave

Po zgjedh këtë blunë, thashë unë

Don’t stress, do your best, forget the rest

E bukur, tha profesori

Më shkon, thashë unë

Ne jemi Medreseja e Tiranës, thanë vajzat

Çfarë po bëni këtu, i pyeta

Është Panairi Shkencor, nxënësit paraqesin punimet e tyre

Janë punime artizanale?

Gjithshka nga ushqimet, përzjerjet kurative, vizatimet, punimet artistike maskat dhe çdo gjë bëhet nga vetë nxënësit

Shumë mirë, thashë unë

Shiko Katedralen e Korçës me bukë peshku, duam të demonstrojmë harmoninë fetare, tha profesori

E kanë bërë shumë të bukur, se në të vërtetë ajo Katedrale është shumë e shëmtuar, thashë unë

Nxënësit kanë shije, tha profesori

Më trego një nxënës me maskë ta fotografoj, thashë unë

Ja Mbretëresha Elisabetë, tha profesori

Nuk i ngjan, thashë unë

Ja dhe këngëtarja Adele,tha profesori

I ngjan Adelës, por është shumë më elegante se ajo, thashë unë

Unë jam Jonny Depp, tha një vajzë

Si quhesh, e pyeta

Melisa

Sa vjeç je Melisa?

16, tha Melisa

Melisa është nxënëse shumë e mirë, tha profesori

Nga je?

Nga Kruja, tha Melisa

Nuk je mbuluar?

Jo, tha Melisa

Jo të gjithë nxënëset e Medresesë mbulohen, është thjesht një paragjykim, tha profesori

Do mbulohesh Melisa?

Kismet, tha Melisa

Pse je bërë si Johnny Depp?

Më pëlqen, tha Melisa

Po e ndjek gjyqin që Johnny ka me ish gruan?

Me Ambër, tha Melisa

Po me Ambër Heard,

Po e ndjek pak, tha Melisa

Me kë je, e pyeta

Po edhe Ambër është e mirë, tha Melisa

Po ti beson se Johnny ka abuzuar me Ambër?

Jo, tha Melisa, nuk ka abuzuar Johnny

Atëherë do e fitoni gjyqin, thashë unë

Do e fitojmë patjetër, tha Melisa

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta: S’do kemi më kryetar partie, por President! Unë do të kandidoj për këtë post

Meta: S’do kemi më kryetar partie, por President! Unë do të kandidoj për këtë post