Takimi me Kostelancik/ Kryemadhi: Nevojë urgjente për hapjen e negociatave, të zhvillohen zgjedhje sa më parë

Takimi me Kostelancik/ Kryemadhi: Nevojë urgjente për hapjen e negociatave, të zhvillohen zgjedhje sa më parë


Pas takimit me drejtorin e ri për Europën Qëndrore e Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, z. David Kostelancik ka ardhur një reagim nga Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi .

Kryemadhi i shprehu Kostelancik situatën politike në vend dhe qëndrimet e LSI për zgjedhje. Sipas saj në vendin tonë duhet të ketë sa më parë zgjedhje në mënyrë që Shqipëria të hapi negociatat për anëtarësim në BE.

“Shqipëria ka nevojë kritike për hapjen e negociatave në tetor. Hapja e negociatave është e kushtëzuar vetëm me zgjedhje të lira e të ndershme. Për këtë arsye, zgjedhjet duhet të zhvillohen sa më parë dhe me standarte, pasi kjo është e vetmja rrugë për integrimin europian të Shqipërisë”, u shpreh kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në lidhje me situatën politike.


Lajmi kryesor:

Kriza politike/ Zyrtari i DASH takon Ramën, Bashën e Kryemadhin, LSI: Nevojë kritike për hapjen e negociatave


  • Sondazhi i ditës:

    Finalja Spanjë – Angli, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulm në Khan Younis në Gaza, 71 viktima dhe rreth 300 të plagosur

Sulm në Khan Younis në Gaza, 71 viktima dhe rreth 300 të plagosur