Tallja e Genc Rulit me Berishën, shpallja si fitore e 'përgjigjes' së tij në televizionin e të birit dhe heshtja e Bashës

Tallja e Genc Rulit me Berishën, shpallja si fitore e 'përgjigjes' së tij në televizionin e të birit dhe heshtja e Bashës

Sali Berisha, Lulzim Basha dhe Genc Ruli

Sali Berisha duket se është tërbuar nga tallja e Genc Rulit disa javë më parë, pas një deklarate për tërheqjen e tij nga politika. Ruli, që është afruar sërish nga Lulzim Basha e PD, për të përzgjedhur kandidatët për deputetë, tha se Berisha e ka marrë lavdinë nga politika dhe tani duhet të largohet.

“Lavdia e zotit Berisha do të mjaftonte për dy jetë, jo për një, por ai është një njeri energjik, pa diskutim. Por i takon atij të shprehet për këtë gjë. Secili duhet të dijë  ta ruajë vetë lavdinë dhe shkëlqimin e tij. Ti vendos që karriera ime politike ka qenë e vrullshme, ka kaluar në të gjitha kulmet e saj, sot është dita që unë ta mbyll, për të mos ta mbyllur të tjerët ty” tha ai, kur u pyet për Berishën.

Ky i fundit ndërkohë, ka reaguar më në fund ndaj Rulit, nga televizioni i të birit.

“Genc Ruli është një burrë i mençur, por ndonjëherë viktimë e mençurisë së tij. Ai ngatërron dy gjëra elementare që nuk mund të ngatërrohen kurrë me njëra-tjetrën. Ngatërron karrierën me betejën. Tjetër është beteja, tjetër është karriera. Për karrierë, Berisha i ka dhënë fund më 26 qershor 2013. Të mendosh që një njeri që ka pasur disa funksione, qëndron deputet për karrierë, është e pamendueshme. Beteja do të vazhdojë deri në arritjen e qëllimeve të PD. Ruli është viktimë e mençurisë së tij”, deklaroi Berisha.

Interesant është fakti, se portali dhe dhe TV i të birit, e ka proklamuar këtë përgjigjie si një fitore të Berishës, që i “tregoi vendin” Rulit, çka tregon se Berishës i ka djegur shumë tallja e Rulit, me “miratimin” e Lulzim Bashës.

I vetmi që nuk flet për këtë argument është pikërisht Lulzim Basha, që në heshtje duket se pret një tërheqje të Berishës nga politika. Por, ky i fundit nuk ka ndërmend të heqë dorë kollaj, vetëm nëse e përzënë. Ai i bëri të ditur Rulit (dhe Bashës) sigurisht, se do të jetë në politikë sa të jetë gjallë./Tema

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tironci: 08/09/2020 23:14

  Fjale ari dhe te sakte qe nuk bie kurre poshte e te ndjerit NAMIK-HOTIT vetem pushka e rrezon ate m a lok nga kali.

  Përgjigju
  • Ku eshte: 09/09/2020 13:13

   Avni Rustemi?

 • O tej: 08/09/2020 22:52

  Berishen do ta oshurrin qente e rruged

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Sveçla: Ka indikacione se ka më shumë sulmues të vrarë në veri të Kosovës

Sveçla: Ka indikacione se ka më shumë sulmues të vrarë në veri të Kosovës