'Tani eja tek Fenerbahce!', Mourinho bën batutën epike me Bellingham pas suksesit të Realit në Wembley

'Tani eja tek Fenerbahce!', Mourinho bën batutën epike me Bellingham pas suksesit të Realit në Wembley

Jude Bellingham dhe Jose Mourinho

Pas finales së djeshme të Uefa Champions League, midis Realit dhe Dortmundit, në stadiumin e Uemblit pati dhe një moment fantastik, ku protagonist ishin lojtari i madrilenëve Jude Bellignham dhe ish-trajneri i ‘Los Blancos’, i cili ishte në stadium për të parë finalen.

Bellingham i kërkoi Mourinhos që të pozonte me nënën e tij për një foto, ku vetë Jude do të ishte fotografi.

Pas fotografimit, tekniku portugez i bëri batutën epike anglezit, duke i thënë: Tani eja tek Fenerbahche.

Vetëm disa ditë më parë Mourinho është zyrtarizuar si trajneri i ri i skuadrës turke të Fenerbahce.

Reali fitoi dje për herë të 15-të Champions League me rezultatin 2-0, ku Bellingham ishte protagonist gjatë gjithë kompeticionit.

 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë