Tatimet bllokojnë klubin e Tiranës, bardheblutë rrezikojnë pjesëmarrjen në Kupat e Europës (DOKUMENTI)

Tatimet bllokojnë klubin e Tiranës, bardheblutë rrezikojnë pjesëmarrjen në Kupat e Europës (DOKUMENTI)

Futbollistët e Tiranës

Drejtoria e Tatimeve ka vendosur masën e sigurimit tatimor mbi pasuritë e klubit të Tiranës. Kjo për shkak se bardheblutë nuk kanë paguar disa detyrime tatimore. Drejtoria në fjalë më 2 mars ka rregjistruar në Qendrën Kombëtare të Biznesit vendimin për bardheblutë dhe si rrjedhojë nuk mund të kryhet tjetërsimi dhe mbi pasurinë dhe të drejtat pasurore që i përkasin këtij subjekti. Kjo do të thotë se për momentin nuk do të ketë asnjë lëvizje asetesh.

Një vendim i tillë nuk është alarmant, pasi çdo tatimpagues mund t’i shlyejë edhe duke bërë një marrëveshje me organin tatimor. Gjithsesi drejtuesit bardheblu duhet të zgjidhin këtë çështje deri në fund të këtij muaji për të mos rrezikuar pjesmarrjen në Kupat e Europës.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Policia e Kosovës konfiskon arsenal armësh në veri! Dyshime se janë të pjesëtarëve të sulmit në Banjskës (FOTO)

Policia e Kosovës konfiskon arsenal armësh në veri! Dyshime se janë të pjesëtarëve të sulmit në Banjskës (FOTO)