Taulant Balla: Brenda vitit do të përfundojnë të gjitha rrugët e Elbasanit

Taulant Balla: Brenda vitit do të përfundojnë të gjitha rrugët e Elbasanit

Qazim Sejdini dhe Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar Taulant Balla së bashku me Kryetarin e Bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini inspektuan punimet në rrugën “Rinia” dhe degëzimet e saj me rrugët “Eqerem Halili” dhe “Abdyl Graceni”.

Këto janë rrugët e fundit të lagjes “Qemal Stafa” të cilat kishin nevojë për rikonstruksion dhe përfundimi i tyre me të gjithë degëzimet dhe sheshet e pallateve i jep fund një herë e mirë rregullimit të infrastrukturës në këtë zonë.

“Jemi këtu për të inspektuar punimet të cilat po bëhen me një cilësi shumë të lartë, sipas të gjitha standardeve më të mira. Përvec aortës kryesore të lagjes “Qemal Stafa” do të jenë edhe degëzimet e tjera, me qëllim që të preket cdo rrugicë.

Angazhimi ynë është që brenda qershorit të vitit të ardhshëm të gjitha rrugët e Elbasanit të kenë përfunduar tërësisht. Rëndësi e vecantë i është kushtuar gjelbërimit dhe ruajtjes së identitetit të qytetit” tha Balla.

Kryetari i Bashkisë tha se në shembullin e lagjes “Qemal Stafa” do të vijohet me të gjitha lagjet e tjera dhe brenda një viti e gjithë infrastruktura e qytetit do të përfundojë:

“Lagjen “Qemal Stafa” e përfundojmë plotësisht, ky është një ogur i mirë që radhën e kanë lagjet e tjera dhe brenda një viti t’i përfundojmë të gjitha. Me këtë rrugë i japim një zgjidhje, jo vetëm banorëve të kësaj lagje, por edhe një pjesë të mirë të qytetit, pasi dihet që më këtë rrugë kryqëzohen rrugët që lidhen me pjesën jugore të qytetit.”

Rikonstruksioni i kësaj rruge përfshin të gjitha standardet duke mos lënë pas dore gjelbërimin, ndricimin, por edhe sinjalistikën horizontale dhe vertikale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama: Rritja e pagave bëhet në 2 hapa brenda 1 viti! Një rritje tani dhe një rritje në buxhetin e vitit të ardhshëm

Rama: Rritja e pagave bëhet në 2 hapa brenda 1 viti! Një rritje tani dhe një rritje në buxhetin e vitit të ardhshëm