Taylor Swift vendos rekorde të reja, arrin 100 milionë dëgjues në 'Spotify' dhe rreth 1 mld dollarë fitime në koncerte

Taylor Swift vendos rekorde të reja, arrin 100 milionë dëgjues në 'Spotify' dhe rreth 1 mld dollarë fitime në koncerte

Taylor Swift

Artistja me famë botërore Taylor Swift , ka shënuar një tjetër moment historik në botën e muzikës.

Spotify ka njoftuar se ajo është artistja e parë femër që ka më shumë se 100 milionë transmetime në vetëm një muaj.

Albumi i saj i  tretë i quajtur “Speak Now” arriti në krye të listave në SHBA dhe MB, duke shënuar kështu një pikë kulminante në karrierën e saj muzikore.

Ajo është gjithashtu artistja e parë femër ka katër albume në top 10 albumet e SHBA-së.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Rruga e re për Tushemisht “ndan” banorët me tokat bujqësore: Po fëmijët si do ikin në plazh?!

Rruga e re për Tushemisht “ndan” banorët me tokat bujqësore: Po fëmijët si do ikin në plazh?!