Te Barcelona e presin për një rikthim, trajneri i PSG-së zbulon detaje mbi kontratën e Messit

Te Barcelona e presin për një rikthim, trajneri i PSG-së zbulon detaje mbi kontratën e Messit

Trajneri i PSG-së dhe Leo Messi

Trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier ka dhënë detaje lidhur me rinovimin e mundshëm të kontratës së Lionel Messit.

Fituesi i Kupës së Botës është i lidhur me një kontratë që skadon qershorin e ardhshëm. RMC Sport raportoi dje se një marrëveshje në parim kishte qenë në fuqi për javët e fundit, por kohëzgjatja e kontratës së re, si dhe pagat, ende nuk janë përpunuar.

Messi dëshiron të rinovojë në kushte jo shumë të ndryshme me ato të Kylian Mbappé, por PSG nuk është i gatshëm t'i dorëzohet të gjitha kërkesave të tij.

Duke folur në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes ku mori pjesë L'Équipe, me PSG-në që pret Rennes të dielën për ndeshjen e javës së 28-të të Ligue 1, Galtier ka konfirmuar se bisedimet janë duke vazhduar në lidhje me të ardhmen e Messit në kryeqytetin francez.

“E di që Leo dhe presidenti Nasser Al Khelaifi flasin shumë me njëri-tjetrin. Nëse ai do të qëndrojë, do të jetë sipas dëshirave të të gjitha palëve. Ai është i lumtur. Ai ka shënuar 18 gola dhe ka regjistruar 17 asistime. Ai ishte shumë shpesh vendimtar. Ai është një lojtar i rëndësishëm përmes sjelljes së tij në dhomën e zhveshjes”, shtoi Galtier.

E ardhmja e Messit shpeshherë është lidhur me një rikthim te Barcelona, si dhe me një transferim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ose në Arabinë Saudite. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Helmohet politikania e opoziës ruse, testet treguan substancën kancerogjene që konsumoi disa muaj më parë

Helmohet politikania e opoziës ruse, testet treguan substancën kancerogjene që konsumoi disa muaj më parë