POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Të bllokuara nga bora, të sëmurat nga Malësia e Madhe dhe Dibra transportohen me helikopter në spital

Një helikopter Cougar i Forcës Ajrore me në bord personel mjekësor të Spitalit Ushtarak, ka transportuar një 58-vjeçare të sëmurë nga fshati Zagore i Malësisë së Madhe për në spitalin e Shkodrës. Behije Vucaj kishte një emergjencë shëndetësore dhe në pamundësi për t’u transportuar me makinë për shkak të dëborës, është dashur transportimi përmes ajrit. Helikopteri është ulur në stadiumin “Loro Boriçi” dhe nga aty drejt spitalit 58-vjeçarja është dërguar me ambulancë. Pas dhënies së ndihmës së parë, burime nga spitali i Shkodrës bëjnë me dije se 58-vjeçarja ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë 25-vjeçarja nga Dibra, Trëndafile Demiri,e bërë nënë ditën e djeshme, po transportohet aktualisht për në Tiranë. Ajo u bë operacion në spitalin e Peshkopisë ditën e djeshme, por ditën e sotme ka shfaqur komplikacione në zemër dhe për këtë arsye u transportua me urgjencë drejt Tiranës.

Ora 18:30
Të sëmurat nga Malësia e Madhe dhe Dibra transportohen me helikopter në spital

Helikopteri i Forcave të Armatosura

1 / 5

Foto nga helikopteri i shpëtimit

2 / 5

Foto nga helikopteri i shpëtimit

3 / 5

Forcat e Armatosura

4 / 5

Forcat e Armatosura

5 / 5
ke.mu./r.k.
Komento