Të dashuruar pas Jasir Asanit, dy skuadra nga Japonia në garë për mëngjarashin

Të dashuruar pas Jasir Asanit, dy skuadra nga Japonia në garë për mëngjarashin

Jasir Asani

Jasir Asani është emri që po qarkullon më së shumti nga lojtarët e kombëtares shqiptare. Padyshim mëngjarashi ishte një zbulim i kualifikueseve të Euro 2024, me 28-vjeçarin që shënoi tre supergola dhe ndihmoi tanët për finalet e Europianit të Gjermanisë.

Pjesë e Guangju FC në Korenë e Jugut, shkupjani ka shumë fansa dhe forma e tij ka bërë që interesi të jetë i madh. Së fundmi, nga Japonia bëhet me dije se Kauasaki dhe Cerezo Osaka janë klubet e interesuara për shërbimet e tij.

Ishullorët duket se janë larg pritshmërive, pasi Asani kërkon një rikthim të madh në Evropë. Celta Vigo në Spanjë ka shprehur interes për Asanin, ndërsa pritet që janari të zbulojë edhe oferta të tjera për sulmuesin anësor, me merkaton që pritet të jetë e "nxehtë" për të në dimër.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Edmond Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishtja dhe greqishtja e lashtë

Edmond Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishtja dhe greqishtja e lashtë