Të dënuar për trafik droge dhe organizatë kriminale në Itali, arrestohen dy persona në Durrës

DURRËS - Dy persona, të shpallur në kërkim ndërkombëtar janë arrestuar në Durrës  me qëllim ekstradimin e tyre drejt Italisë.

Policia vendosi në pranga Ilir Plakun, 55-vjeç banues në Durrës pasi është dënuar nga gjykata e Cagliari-t në 2014 me 5 vite dhe 11 muaj burg për trafik ndërkombëtar droge.

Gjithashtu është arrestuar dhe Braniol Liço, 45 vjeç për të cilin është dhënë një dënim nga gjykata e Apelit në Brescia në vitin 2016 për trafik ndërkombëtar droge dhe organizatë kriminale.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtyre shtetasve drejt Italisë ku do të vuajnë dënimin e tyre.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

IKMT ka nisur shembjen e një objekti në Dhërmi, pronarja: E paligjshme, është në proces legalizimi

IKMT ka nisur shembjen e një objekti në Dhërmi, pronarja: E paligjshme, është në proces legalizimi