‘Të dielën e dasmave, biri yt zgjodhi të largohet’! Shkrimtarja mesazh përlotës për Flutura Açkën

‘Të dielën e dasmave, biri yt zgjodhi të largohet’! Shkrimtarja mesazh përlotës për Flutura Açkën

Flutura Açka me të birin e ndjerë

Dhimbjes së shkrimtares së njohur, Flutura Açka, e cila humbi djalin e vetëm në moshën 18-vjeçare i është bashkuar dhe shkrimtarja Yllka Filipi.

Përmes një mesazhi rrëqethës, shkrimtarja Filipi është munduar të ngushëllojë Fluturën për humbjen e djalit. Ndër të tjera, shkrimtarja shkruan se “në pranverën e tetëmbëdhjetë, në agun e së dielës së dasmave…biri yt i vetëm, zgjodhi të largohet në qiell”.

Megjithatë ajo i thotë të marrë forcë nga jehona e buzëqeshjeve të tij, tingujt e zërit të tij, e të jetojë me ëndrrën e tij!

M'u trand shpirti, sa dhimbje dhe lot! Qofte i Parajses dhe i Prehrit te Zotit Biri Yt i Shtrenjte dhe i Vetem Flutura! I paharruar qofte Kujtimi i Tij! Ne kete rrugetim te shkurter dhe te trazuar tokesor, i rende ky lajm, plumb! Gjeje udhen, o Meme e Pikelluar, jeto me Driten e Shpirtit e Tij, jeto per Te! Jeto me Jehonen e Buzeqeshjeve te Tij, jeto me Tingujt e Zerit te Tij, jeto me Endrren e Tij!

Pikerisht ne Pranveren e Tetembedhjete, ne agun e se Dieles se Dasmave, ende pa shkrepur Dielli majave, brigjeve e shkrepave, Biri Yt i Vetem, zgjodhi te largohet ne Qiell, ne moshen kur gjithe bashkemoshataret e Tij, shkeputen nga foleja prinderore, drejt aventures per ne Zemer te Jetes! Jerini perzgjodhi nje tjeter Rruzull, ate Boten e bardhe si Shpirti, pa re e mjegulla, se stuhite jane vetem te Tokes! Ndonje Zane ta rrembeu, idhnake si Ato!!! E pa ashtu te bukur, te njome, me drite...Dhe netet e zeza, nuk jane te Qiellit, nete eterike!!! Perjetesia eshte atje! Paqja qofte e jotja Flutur! Jam e bindur se do ta prekim e ndiejme Jerinin ne shkrimet e Tua, per ta dashur pafundesisht e perjetesisht bashke me ty!❤

Shkrimtarja Yllka Filipi


(Mesazhi i shkrimtares Yllka Filipi)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD