Të lidhur me pranga me njëri-tjetrin, dy banorë te ‘5 Maji’, gati për t’u sakrifikuar për të ‘shpëtuar shtëpinë’ (VIDEO)

Vijon rezistenca e disa banorëve për të kundërshtuar shembjen e shtëpisë së tyre në zonën e ‘5 Majit’. Në një moment kur fadrromat e IKMT-së kanë mbërritur shumë pranë banesës së tyre, dy banorë janë vetë prangosur brenda mureve të shtëpisë, për të kundërshtuar shembjen e banesës. Ato janë lidhur me pranga edhe me portën kryesore të shtëpisë.


Lajmi kryesor:

Policia rrethon ‘5 Majin’ në Tiranë, IKMT shemb disa banesa për rindërtimin! NJë pjesë e banorëve në protestë, një i ri hipën mbi çati dhe lidhet me pranga: E kam shtëpinë me letra! Ndërhyn FNSH! (VIDEO)


M.Q./J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Bojkoti i seancave gjyqësore, kreu i Dhomës së Avokatisë Elbasan: Do të vijojë pa afat