Të martën dueli i Europës Kukësi-Partizani, trajneri i të kuqve: Ky klub synon vetëm fitore, verilindorët i favorizojnë tifozët

Fitorja në derbin me Dinamon i ka dhënë shumë besim Partizanit, që të martën luan në transfertë kundër Kukësit për javën e 32 të Superligës. Ky 90 minutësh mund të jetë tejet vendimtar për Kupat e Europës në një kohë që dy skuadrat janë me pikë të barbarta në vendin e tretë të rënditjes.

“Ne futemi për të fituar në çdo ndeshje, kundrejt çdo kundërshtari. Duhet ta kuptojmë që skuadra e Partizanit është e tillë, sepse e ka bërë vetë historia që ta kërkojë gjatë gjithë kohës fitoren,”-u shpreh Dritan Mehmeti, trajneri i Partizanit.

Edhe pse optimistë për një rezultat pozitiv trajneri i Partizanit Dritan Mehmeti numëron disa favore që Kukësi ka në këtë përballje.

“Ata luajnë në shtëpinë e tyre, në një stadium të ri dhe kanë entuziazmin e stadiumit. Shpresoj që edhe tifozët tanë të na mbështesin,”-deklaroi Dritan Mehmeti, trajneri i Partizanit.

Në këtë ndeshje verilindorët e Longos kanë një ndienjë hakmarrje pasi në fazën e tretë Partizani fitoi me shifrat e thella 5-0.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Certifikohen 55 udhërrëfyes të rinj, Kumbaro: Një armatë e re profesionesh në tregun e turizmit

Certifikohen 55 udhërrëfyes të rinj, Kumbaro: Një armatë e re profesionesh në tregun e turizmit