POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Të shpërfytyruar, 40 ‘viktimat estetike’ padisin kirurgun plastik

Disa nga pacientët që klanë përfunduar me fytyrë të deformuar

Kur një person merr përsipër të bëjë një operacion plastik sigurisht që pritet që të rregullojë defektet e tij dhe jo të përkeqësohet.  Por 40 pacientëve, të cilët kanë kryer ndërhyrje tëk i njëjti doktor nuk u rezultuar kështu. Ata kanë përfudnuar me futyrë të deformuar dhe për pasojë kanë denoncuar mjekun plastik.

Sipas “Daily Mail”, ata kanë ngritur aktakuzë kundër një kirurgu plastik nga Brazili i cili i ka trajtuar atë me pigmente të paligjshme estetike duke i shpërfytyruar. Dr. Ëesley Murakami akuzohet për injektimin e sasive të paligjshme të metakrilatit në pacientë gjatë procedurave estetike.

‘Viktimat estetike’ janë shprehur për emdiat lokale se mjeku u ka thënë se ky trajtim do të përmirësonte pamjen e tyre, por ën fakt vetëm e ka përkeqësuar. Ata ankohen se kanë përfunduar me një pamje të frikshme, që vazhdon të përkeqësohet.

fl.mi.
Komento

Komente

  • Ha nje M_t tani!: 13/12/2018 16:25

    Po ctu desh more qafir. Mbaj lekuren qe te ka falur nena! Ha nje mut tani se mbase te ben me mire!

    Përgjigju
  • Robi: 10/12/2018 13:46

    Pune budallejsh

    Përgjigju