Të shtëna me armë në Londër, 1 viktimë dhe dy të rinj të plagosur

Të shtëna me armë në Londër, 1 viktimë dhe dy të rinj të plagosur

Pamje nga vendngjarja në Londër

Një grua 42-vjeçare ka mbetur e vdekur, ndërsa dy të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në Hackney, në lindje të Londrës.

Policia u thirr në Vine Close në orën 18:28 pas raportimeve për të shtënat, sipas raportimit Sky News.

Oficerët shkuan në vendngjarje bashkë me Shërbimin e Ambulancës në Londër dhe gjetën tre persona me plagë me armë zjarri.

Gruaja ndërroi jetë në vendngjarje. Një 20-vjeçar dhe një djalë 16-vjeçar janë dërguar në spital, ku po vlerësohet gjendja e tyre. Hetimet kanë nisur, ndërsa ende nuk ka të arrestuar për ngjarjen.

“Ky incident tronditës ka rezultuar në vdekjen e një gruaje të re dhe lutjet e mia janë me familjen e saj në këtë kohë tepër të vështirë. Lutjet e mia janë gjithashtu me dy personat që janë dërguar në spital. Ne jemi ende në fazat e para të hetimit dhe një ekip detektivësh specialistë po punojnë për të përcaktuar se çfarë ka ndodhur. Oficerët do të qëndrojnë në vendngjarje gjatë natës dhe do të jenë në zonë gjatë ditëve në vijim. Unë nuk e nënvlerësoj ndikimin që ky incident do të ketë te njerëzit në Hackney dhe e kuptoj se komuniteti do të kërkojë përgjigje për atë që ka ndodhur këtë mbrëmje. Ne do të ndajmë informacione të mëtejshme ndërsa hetimi ynë po përparon. Krimi me armë nuk ka vend në rrugët e Londrës dhe ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për të sjellë para drejtësisë këdo që është përgjegjës për këtë krim të neveritshëm”, tha detektivi Vicky Tunstall, nga ekipi i policisë lokale në Hackney.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Vlorë, shpërthim me eksploziv në një biznes në Orikum

Vlorë, shpërthim me eksploziv në një biznes në Orikum