Të shtënat në Moskë, agresor ishte rusi 39 vjeçar Evgeni Manyurov (VIDEO)

Mediat ruse kanë publikuar identitetin e burrit që hapi zjarr pranë selisë së shërbimeve federale të sigurisë (FSB) mbrëmë në Moskë. Sipas tyre agresori ishte 39 vjeçari  Evgeni Manyurov, me kombësi Ruse.

Ai jetonte në Podolsk, kishte një diplomë në drejtësi dhe punonte për një kompani private të sigurisë.

Gjatë sulmit të djeshëm, Evgeni i pajisur me kallashnikov hapi zjarr në rrugë ‘Lubyanka’ duke vrarë një agjent dhe plagosur pesë të tjerë, përpara se edhe ai vet të vritej nga autoritetet të cilat kanë hapur një hetim për terrorizëm.


Lajmi kryesor:

Rusi/ Sulm me kallashnikov pas takimit të presidentit Putin, vritet një polic dhe 2 agresorët (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto