Të shtunën finalja e madhe e Champions League, Manchester City publikon listën e lojtarëve të ftuar përballë Interit

Të shtunën finalja e madhe e Champions League, Manchester City publikon listën e lojtarëve të ftuar përballë Interit

Skuadra angleze Manchester City ka publikuar listën e lojtarëve të cilët do t’i ketë në dispozicion për finalen e madhe të Champions League përballë Interit në stadiumin ‘Ataturk’ të Stambollit.

Ndeshje që luhet të shtunën e 10 qershorit do të nisë në orën 21:00. Kampionët anglezë do të përballen me Interin pas fitores së dy trofeve ‘Premier League’ dhe FA Cup.

City synon ta fitojë trofeun e tretë për këtë sezon pasi që e fitoi Premier Ligën dhe FA Cup. Fitorja e Ligës së Kampionëve do të ishte një kurorëzim i këtij klubi me një trofe që ndoshta para 20 viteve nuk e kanë parë as “ëndërr”.

Trajneri Pep Guardiola  ka publikuar listën me 23 futbollistët e ftuar për finale e madhe.

Portierë: Ederson, Stefan Ortega, Scott Carson

Mbrojtës: Kyle Ëalker, Ruben Dias, John Stones, Aymeric Laporte, Nathan Aké, Manuel Akanji, Sergio Gómez, Rico Leëis

Mesfushorët: Rodri, Ilkay Gundogan, Bernardo Silva, Kevin de Bruyne, Kalvin Phillips, Cole Palmer, Maximo Perrone

Sulmues: Erling Haaland, Jack Grealish, Julián Álvarez, Riyad Mahrez, Phil Foden.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Sarrazin: Dënojmë sulmet kriminale e terroriste ndaj Policisë, jemi në anën tuaj

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Sarrazin: Dënojmë sulmet kriminale e terroriste ndaj Policisë, jemi në anën tuaj