Temperatura nga -15°C deri në 8°C, parashikimi i motit sot, ja çfarë pritet të ndodhë pasdite

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët dhe i ftohtë do të vijojë në territorin shqiptar përgjatë gjithë 24 orëshit duke bërë që problematike të jenë ngricat në pjesën më të madhe të vendit.

Më të theksuara ato do të jenë në zonat malore lindore. Parashikohet që gjatë pasdites e pranishme të jetë edhe era duke bërë që i ftohti të ndjehet edhe me shumë.

Temperaturat e ajrit do të jenë të ulëta në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -15°C deri në 8°C.

Era do të fryjë e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verior - verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

‘Dëgjon kush në këtë vend'?’ Braçe: Bota ‘dridhet’ nga katastrofa ushqimore, ne kënaqemi me jonxhë