Tentoi që të fikte zjarrin në tokën e tij në Kavajë, humb jetën 59-vjeçari! U asfiksua nga tymi

Foto ilustruese

KAVAJË- Një 59-vjeçar ka tentuar që të shuajë zjarrin që ra në tokën e tij në fshatin Sterbeg të Kavajës, por kjo i kushtoi jetën.

Viktima është identifikuar si R. P., 59 vjeç. Zjarri ka rënë rreth orës 14:50. Ai është asfiksuar nga tymi dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

"Rreth orës 14:50, ka rënë zjarr në një sipërfaqe toke në fshatin Sterbeg, Kryevidh. Dyshohet se duke tentuar të shuaj zjarrin në tokën e tij, është asfiksuar nga tymi dhe për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi R. P., 59 vjeç, banues në fshatin Sterbeg, Kryevidh, Kavajë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit", njofton Policia. 

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Përplasja e përgjakshme mes policisë dhe një grupi të armatosur në Greqi, dalin pamjet (VIDEO)