Greqi/ Tentoi të digjte me benzinë ish gruan në sy të djalit, dënohet me 12 vite burg 52 vjeçari shqiptar

Greqi/ Tentoi të digjte me benzinë ish gruan në sy të djalit, dënohet me 12 vite burg 52 vjeçari shqiptar

Me 12 vite burg ka dënuar gjykata e Volos një 52 vjeçar shqiptar të akuzuar për tentativë vrasjeje.

Sipas mediave greke, shqiptari akuzohet se ka tentuar që të djegë ish bashkëshorten e tij teksa po dilte nga makina me djalin e tyre 17 vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2022. Pasi gruaja ka dalë nga makina, ai i ka hedhur benzinë duke e kërcënuar se do ta djegë.

Reagimi i djalit ka frenuar shqiptarin, ndërsa nëna ka mundur të largohet dhe të shkojë në polici.

52 vjeçari ka pretenduar se nuk kishte ndërmend që t’i vinte flakën ish gruas por kjo e fundit ka thënë se i është afruar teksa mbante kapuç dhe doreza si edhe dy çakmakë në duar.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta