Tentoi të korruptonte policin në Rinas me 50 euro për të kaluar kufirin, nis hetimi për 32-vjeçarin

Tentoi të korruptonte policin në Rinas me 50 euro për të kaluar kufirin, nis hetimi për 32-vjeçarin

Foto e pasaportës dhe 50 euro

TIRANË- Policia Kufitare në Rinas ka nisur hetimin ndaj një 32-vjeçari, pasi në mungesë të dokumentacioneve përkatëse për të dalë nga Shqipëria, ka tentuar të korruptojë efektivin.

Ai është paraqitur pranë gabinave të daljes, dhe për të shmangur refuzimin e daljes për shkak të mungesës së dokumenteve përkatëse, ka tentuar të korruptojë punonjësit e Policisë Kufitare të planizuar me shërbim, duke i ofruar 50 euro.

I riu i cili është identifikuar si M.P është proceduar penalisht shtetasin, për veprën penale "Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Gjithashtu, gjatë këtyre ditëve, janë kapur tre shtetas të shpallur në kërkim, goditur 6 raste të falsifikimit të dokumenteve ku shtetasit kanë tentuar të hyjnë në RSH-së, me pasaporta të falsifikuara, si dhe janë proceduar penalisht dhe 6 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 04/03/2022 23:35

  /RINASI/,ky /i shkreti/qe po ja qan hallin dhe te tjere /te shkrete/ si ky, ua kane mesuar kete ves policeve,vetem sasia monetare ndryshon,keshtu qe mos e quaj kot /viktime/.Mos i mesoni zyrtaret me rryshfer dhe mos mendoni se kudo cahet me rryshfet.Po t'i kishte dokumentet e rregullta ky /i shkreti/,as do te ndalohej,as do te qe nevoja te jepte rryshfet dhe as do arrestohej.

  Përgjigju
 • Rinasi: 04/03/2022 12:59

  Paska rene vikrime ky i shkreti ,se nuk paska ditur ti japi paret,ketyre hajduteve me uniforme,se keto ta shkyejne xhepin per para,ose jane dukur pak.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)