Tentoi të shmangë testin e alkoolit, i riu në Korçë i ofron policit 20 mijë lekë, efektivi i vë prangat

Tentoi të shmangë testin e alkoolit, i riu në Korçë i ofron policit 20 mijë lekë, efektivi i vë prangat

Foto ilustruese

Policia e Korçës ka arrestuar një 28-vjeçar i cili u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ndërsa tentoi të korruptojë efektivin e 'Rrugores'. I riu me inicialet K.K., i ka ofruar punonjësit të policisë 2 mijë lekë të reja, ose ndryshe 20 mijë të vjetra që të shmangte testin e alkoolit.

Njoftimi i Policisë
Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe i ofroi ryshfet punonjësit të policisë me qëllim shmangien e kryerjes së alkooltestit, vihet në pranga drejtuesi. Specialistët e Seksionit kundër Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit K. K., 28 vjeç, banues në Bilisht, Devoll.

Shtetasi i mësipërm është konstatuar në lagjen nr. 3, Korçë, nga Forcat Speciale "Shqiponjat", me automjetin tip "Benz", i cili për të shmangur kontrollin e policisë dhe kryerjen e alkooltestit, i ka ofruar punonjësit të policisë 2000 lekë. Pas kryerjes së testalkoolit rezultoi se K. K., drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy kartëmonedha të prerjes 1000 lekë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale "Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi