Tentoi të shtypë me makinë një çift në Tiranë, lihet në burg Taulant Mekollari

Momenti i nderhyrjes se policit

Taulant Mekollari, 39-vjeçari që tentoi të shtypë me makinë një çift në zonën e Yzberishtit në Tiranë është lënë në burg.

Ngjarja ndodhi para 2 ditësh në Tiranë dhe po të mos kishte ndërhyrë polici i Shqiponjave, Shkëlzen Tafa gjithçka mund të kishte përfunduar në tragjedi. 

Qytetarët filmuan momentin kur efektivi i policisë i nxjerr armën dhe zbret nga makina shoferin Tualant Mekollari, i sapodalë nga burgu. Ai  tentoi të shtypë Glodmir Malajn dhe gruan e tij shtatzënë.

39-vjeçari rezulton se është një emër i njohur për policinë e shtetit. Ai në vitin 2018 mësohet se u kap me drogë dhe me armë. Taulant Mekollari, në atë kohë 26 vjeç, është ndaluar nga policia e Çorovodës për veprat penale të “prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” dhe “armëmbajtjes pa leje”. Ai është kapur i fshehur në një banesë në Tiranë, tek të afërmit e tij gjatë operacionit “kushëriri”.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bisedë me Akademikun Genc Sulçebe/ Pandemia, përballimi i saj, kërkimi shkencor dhe hapat që po ndërmerr Akademia e Shkencave