Tentuan ta sulmonin brenda fushës së bashku me lojtarët e Egjiptit, Salah shoqërohet nga ushtria (VIDEO)

Tentuan ta sulmonin brenda fushës së bashku me lojtarët e Egjiptit, Salah shoqërohet nga ushtria (VIDEO)

Salah i shoqëruar nga anëtarë të ushtrisë në Sierra Leone

Ylli i Liverpool-it dhe Egjiptit, Mohamed Salah është sulmuar nga një person që hyri në fushë gjatë ndeshjes mes Egjipit dhe Sierra Leone-s.

Egjiptianët ishin fitues 2-0 në një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës 2026 kundër Sierra Leones të dielën, falë dy golave të ish-sulmuesit të Aston Villa, Trezeguet, njëri prej të cilëve ishte asistuar nga sulmuesi i Liverpool.

Sierra Leone gjithashtu mori dy kartonë të kuq, me Tyrese Fornah që u përjashtua nga fusha në minutën e 39-të dhe Abdul Jarju Kabla në fund të pjesës së dytë.

Në dukje të indinjuar nga mënyra se si kishte ecur ajo ndeshje dhe dy kartonët e kuq, një grup personash zbritën në fushë para minutës së 90-të. Sipas mediave të huaja, personat që hynë në fushë kishin qëllim të sulmonin Salah dhe bashkëlojtarët e tij, por me ndërhyrjen e sigurimit një gjë e tillë është shmangur.

Më pas ylli i Liverpool është shoqëruar jashtë fushës nga anëtarë të ushtrisë.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Krimi në Maqedoninë e Veriut, në polici edhe babai i 14 vjeçares

Krimi në Maqedoninë e Veriut, në polici edhe babai i 14 vjeçares