Tentuan të trafikonin 260 kg kanabis me kampera drejt Greqisë, gjykata e Vlorës lë në burg 4 rumunët që kamufloheshin si turistë

VLORË - Gjykata ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për katër rumunët që u arrestuan teksa po tentonin të transportonin 260 kg kanabis me kampera drejt Greqisë. Rumunët Marius Cimpeanu, Mihaela Cimpeanu, Florin Tucan dhe Andreea Pislaru akuzohen për veprën penale 'trafikim i narkotikëve'. Gjyqtare e çështjes është Herila Çela dhe prokuror Anton Pali.

Rumunët që kamufloheshin si turistë u ndaluan nga blutë e Vlorës tre ditë më parë si rezultat i aksionit policor "Camper"  në të cilin policia sekuestroi sasinë e lëndës narkotike.  Ata u mbajtën në monitorim dhe u ndaluan në "Qafë Botë" nga policia ndërsa transportonin me kamper lëndën narkotike me qëllim transportimin në Greqi.

Droga ishte e vendosur në vende të përshtatura në dy kamperat. Sipas informacioneve droga dyshohet të jetë furnizuar nga shtetas shqiptar. Të arrestuarit që merreshin me trafik të lëndëve narkotike e bënin këtë aktivitet përmes kamperave luksozë me të cilët transportonin drogën.

SI.E./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit