Tentuan t'i bëjnë atentat biznesmenti Dhima, si u kamufluan autorët me maskë silikon dhe uniformë të RENEA-s, sekuestrohen pranga, shkop hekuri dhe armë zjarri

Maska e sekuestruar

Autorët që tentuan ti bëjnë atentat biznesmenit Andon Dhimaj ishin të kamufluar me maskë silikon dhe uniformë të RENEA-s.

Nga veprimet e para hetimore dhe procedurale u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materiale: një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak, që dyshohet se është përdorur gjatë ngjarjes.

Veshjet e përdorura nga autorët, një shkop hekuri policie nga ato me hapje, një palë pranga, 6 telefona celular, rroba uniforme policie dhe kamuflazhi e prova të tjera materiale.


Lajmi kryesor:

VIDEO/Tentuan të vrasin biznesmenin Andon Dhima/ Arrestohen 2 autorët dhe bashkëpunëtorët, me precedent të theksuar kriminal! Me maska e uniformë RENEA


Ora 09:03
Tentuan t'i bëjnë atentat biznesmenti Dhima, autorëve ju sekuestrohet maskë silikoni, veshje e RENEA-s, stema të policisë, armë e pranga

Maskë silikoni që ju sekuestrua autorëve

1 / 9

Uniformë e RENEA-s dhe stema policie që ju sekuestuan autorëve

2 / 9

Pistoleta që ju sekuestrua autorëve

3 / 9

Pistoleta që ju sekuestrua autorëve

4 / 9

Momenti i shoqërimit të autorëve

5 / 9

Sende të sekuestuara autorëve

6 / 9

Shkop hekuri që ju sekuestrua autorëve

7 / 9

Momentet kur autorët tentuan ti bënin atentat biznesmenit në katin e parë të pallatit

8 / 9

Biznesmeni Andon Dhima

9 / 9
Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?×

Lajmi i fundit

John

Rudina Hajdari me fjalët e Ismail Qemalit uron Pavarësinë dhe paralajmëron partinë: Një popull që fle vdes