Tjetër tërmet në Greqi, ja ku ishte epiqendra

GREQI- Një tërmet me  magnitudë 4.7 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi, mbrëmjen e kësaj të shtune.

Mësohet se lëkundjet janë rregjistruar rreth orës 21:22 të mbrëmjes, me epiqendër 62 km në jugperëndim të Janinës dhe 30 km në veriperëndim të Préveza.

Nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar apo dëme materiale. Ditët e fundit, në Greqi janë raportuar disa lëkundje, më i fundit dy ditë më parë, por deri më tani, fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Të dhënat mbi tërmetin në Greqi

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    COVID-19/ A keni arritur të bëni aplikimin për të marrë leje për dalje nga shtëpia?

Komento