Tërmet në Turqi! Ja sa ishte magnituda

Tërmet në Turqi! Ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë goditi ditën e sotme provincën veriore turke të Tokatit.

Lajmin e ka bërë me dije autoriteti turk i menaxhimit të fatkeqësive dhe emergjencave (AFAD).

Nuk dihet akoma nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

“Në orën 18:11, një tërmet ka ndodhur në lagjen Sulusarai të Tokatit. Thellësia llogaritet të ketë qenë në 5,99 kilometra”, shkruan AFAD.

Ndërkohë që edhe Ministri i Brendshëm Ali Yerlikaya me anë të një postimi në X tha se, “ekipet nga AFAD dhe të gjitha ekipet e institucioneve përkatëse shkuan në vendngjarje”.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015