Tërmeti në Dibër/ FA-të vijojnë me ndihmat ndaj banorëve të prekur, shpërndajnë shtretër, batanije e ushqime (FOTO)

Ndihmat e shpërndara nga forcat e armatosura

Forcat e Armatosura kanë vijuar me ndihmat për banorët e prekur nga tërmeti në qarkun e Dibrës. 

Pas ngritjes së çadrave, FA-të kanë nisur edhe me shpërndarjen e bazës materiale dhe ushqimeve.

Në Bashkitë e qarkut Dibër, FA kanë shpërndarë rreth 200 shtretër, batanije dhe pako ushqimore.

Që pas tërmetit të 11 gushtit, 19 familje në disa njësi adminiatrative jetojnë në çadrat e ngritura nga Forcat e Armatosura.

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë i shkallës rihter, i rënë në qarkun e Dibrës është ndjerë më fortë se kudo tjetër. Epiqendra e tij ishte 10 km nga Bulqiza. 

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve