Tërmeti në Izmir 28 të vdekur dhe 885 të plagosur

Foto ilustruese

Në bazë të dhënave të fundit arrin në 26 numri i viktimave në Izmir ndërkohë numri i të plagosurve arriti në 885. Vazhdojnë akoma misionet e kërkim shpëtimit kur një grua para pak minutash u nxorr nga rrënojat së bashku me 4 fëmijët e saj u arritën të shpëtohen në apartamentin e shembur në Doğanlar të Izmirit. Ndërsa puna e ekipeve vazhdon, pritja shpresëdhënëse vazhdon.

Përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë për afërsisht 20 persona, të cilët vlerësohet se janë bllokuar nën rrënojat e Apartamentit Doğanlar, ku 2 persona vdiqën dhe 10 njerëz u shpëtuan.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 39 viktima, mes tyre 3 shqiptarë nga Kosova! Mbi 885 të plagosur! Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit


  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Kapet kokainë në portin e Durrësit, u gjet në një kamion që ishte nisur drejt Italisë! Prangoset drejtuesi i mjetit