Tërmeti në Izmir, 35 viktima dhe 885 të plagosur

Ministri i Shëndetësisë së Turqisë Fahrettin Koca, i cili  ndodhet për momentin në zonën e tërmetit në Izmir, njoftoi se numri i viktimave arriti në 35.

Ministri Koca deklaroi se 8 persona, 3 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë,  ndodhen në kujdes intensiv dhe në total 243 persona po trajtohen në spitale.

Deri tani janë rregjistrua 885 të lënduar dhe operacionet e kërkim shpëtimit vazhdojnë ende. 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 39 viktima, mes tyre 3 shqiptarë nga Kosova! Mbi 885 të plagosur! Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit


  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Kapet kokainë në portin e Durrësit, u gjet në një kamion që ishte nisur drejt Italisë! Prangoset drejtuesi i mjetit