Tërmeti në Turqi/ 100 të shpëtuar, shumica po marrin mjekim në spital! 25 në terapi intensive, 9 persona i nënshtrohen ndërhyrjeve

Punonjësit e emergjencave duke shpëtuar qytetarët nga rrënojat

Rritet bilanci i të shpëtuarve nga tërmeti në Turqi. Autoritetet vendase bëjnë me dije se deri më tani janë shpëtuar 100 persona.

Shumë prej tyre po marrin trajtim në spital ku disa janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Një pjesë e të plagosurve i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale.

Ndërkohë që shumë të tjerë kanë dalë nga spitali pasi kanë përfunduar trajtimin mjekësor.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 39 viktima, mes tyre 3 shqiptarë nga Kosova! Mbi 885 të plagosur! Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Mungesa e ndriçimit shkakton aksident të katërfishtë! Shpëtojnë për mrekulli 4 shoferët