Tërmeti në Turqi/ Humbin jetën 3 shqiptarë nga Kosova

Si pasojë e tërmetit në Turqi kanë humbur jetën 3 shqiptarë nga Kosova. Lajmi konfirmohet për Report Tv nga gazetari në Izmir Sokol Brahaj. Mësohet se kanë humbur jetën 3 persona me origjinë shqiptarë nga Kosova të ardhur në Izmir në vitin 1956.

1- Nazmije Dograjan, 64 vjeçe (dhe është plagosur i biri i saj Malik Tahirleri që aktualisht është në spital dhe mjekët janë optimist për jetën e tij)

2- Hatixhe Dogruja (70 vjeçe dhe burri i saj)

3- Bajram Dogruja (73 vjeç)


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 39 viktima, mes tyre 3 shqiptarë nga Kosova! Mbi 885 të plagosur! Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Basha akuza Ramës: I ofroi ish-komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua (por nuk tregon emrin e tij)