Tërmeti në Turqi, nxirren nga rrënojat 3 persona të pajetë, nëna me të birin dhe një vajzë e re

Foto nga pasojat e tërmetit në Turqi

1580054538_fo.jpg

Trupi i pajetë i nënës me të birin dhe të një vajze që kishin mbetur në rrënojat e ndërtesës në Sürsürü, e cila u shkatërrua në tërmetin Elazig u nxorrën nga rrënojat orët e fundit.

Sipas CNN Turkey, 3 personat e paidentifikuar akoma u dërguan në spital për autopsi. 

Ekipet vazhdojnë të punojnë për të arritur në 2 personat e mbetur në rrënoja. 

Numri i njerëzve që ndërruan jetë në tërmet u rrit në 38 me 3 personat e fundit.

Kujtojmë që tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.8 rihter goditi Turqinë lindore mbrëmjen e të premtes. Mbi 100 banesa janë të rrënuara duke lënë pas mijëra të plagosur. Epiqendra e këtij tërmeti të fortë ka qenë pranë zonës së quajtur Elazig, ku u shënuan edhe më shumë viktima dhe dëmet e mëdha materiale.

Ekipet janë duke punuar fort për të nxjerrë të gjitha jetët e mbetur në rrënoja gjallë apo vdekur.


Lajmi kryesor:

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi/ 39 të vdekur, mijëra të plagosur! Vijojnë kërkimet për të gjallët nën rrënoja (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?×

Lajmi i fundit

John

‘A do e nënshkruanit pavarësinë e Kosovës’, përgjigjet kryeministrja e Serbisë