Terrorizohen inspektorët e pyjeve në Bulqizë/ Kërcënohen me armë zjarri nga disa persona që udhëtonin me furoristrada

Terrorizohen inspektorët e pyjeve në Bulqizë/ Kërcënohen me armë zjarri nga disa persona që udhëtonin me furoristrada

Foto ilustruese

BULQIZË- Një grup inspektorësh të Pyjeve janë kërcënuar mbrëmjen e djeshme nga disa persona të cilët udhëtonin me dy fuoristrada në Bulqizë. Ata janë kërcënuar me armë zjarri në momentin kur kanë ndaluar për kontroll një kamion që po transportonte dru.

Inspektorët kanë lajmëruar policinë e Bulqizës të cilët menjëherë kanë mbërritur në vendngjarje.

Menjëherë është lajmëruar edhe policia e Tiranës pasi dyshohet se autorët janë larguar drejt kryeqytetit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • poli: 14/10/2019 18:32

  DUHET TE VIHET USHTRIA NE RUAJTJE TE PYJEVE,,,HAJVANI HAJVAN MBETET ,,VETEM ME DRU MERR VESH...

  Përgjigju
 • Kafsha: 14/10/2019 10:11

  Shpejt urgjentisht të vihen në pranga këta fshatarë! I shkaterruan pyet fshatarët, 30 vjet masakra mjedisore nga fshataret qe Enver Hoxha u kishte vene kufirin tek thana nepermjet LIGJIT TË PASAPORTIZIMIT. Fshatarët e fshatarëve të prapambetur..30 vjet shkaterruan Shqipërinë, Florën dhe Faunën e saj. Dërrmojini keta neandërtalë të shpëtojmë !

  Përgjigju
  • Papi: 14/10/2019 15:05

   Kafsha djali Keta kamione jane per eksport Si ta merr mendja ty fshataret e prapambetur kane maune,grupe te armatosur me foristrada,dhe kompani eksporti Ajo qe nuk kuptoj eshte se pse qeveria nga nje ane ben sikur lufton prerjen e pyjeve dhe guroret ndersa nga ana tjeter krenohet se eksporton shume gur te perpunuar dhe dru?

 • Shabani: 14/10/2019 08:37

  A ka targa kamioni dhe fuoristradat?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Prezantohet strategjia kundër korrupsionit 2024-2030! Pirdeni: me risk të lartë doganat dhe tatimet

Prezantohet strategjia kundër korrupsionit 2024-2030! Pirdeni: me risk të lartë doganat dhe tatimet