Po prisnin dru në parkun Kombëtar të Karavastasë, arrestohen dy persona (VIDEO)

DIVJAKË- Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi janë kapur në parkun Kombëtar të Kavastasë duke prerë drurë.

Ata u ndaluan nga autoritet, teksa po prisnin dru gjatë natës në pyllin e Gjenerukës, të favorizuar edhe nga drita e hënës së plotë.

Prerja e drurëve është një vepër penale që dënohet me gjobë ose burgim deri në 1 vit.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit