Testet e reja, mbrojtësi i Romës s'ka probleme në zemër

Testet e reja, mbrojtësi i Romës s'ka probleme në zemër

Evan Ndicka

Mbrojtësi i Romës, Evan Ndicka iu nënshtrua testeve mjekësore në kryeqytetin italian të hënën dhe rezultatet konfirmuan se nuk kishte probleme me zemrën për futbollistin nga Bregu i Fildishtë, i cili u rrëzuar në fushë gjatë ndeshjes së Serie A kundër Udineses (1-1), e cila u ndërpre në minutën e 72.

Ndicka doli nga spitali i Udines të hënën dhe analizat e para nuk i kishin gjetur probleme me zemrën 24-vjeçarit.

Gazetari i Sky Sport Italia, Angelo Mangiante shton në 'X' se Ndicka do t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme të hënën, më 22 prill, për të kontrolluar mushkëritë e tij.

Sigurisht që nesër kundër Milanit në Europa League ai nuk do jetë i gatshëm për Daniele De Rossin.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme