Tetë herë kampionët e Francës, klubi i Ligue I kërkon Armando Brojën

Tetë herë kampionët e Francës, klubi i Ligue I kërkon Armando Brojën

Armando Broja

Armando Broja është dëshirë e Monacos në Francë. Klubi i Ligue I dëshiron sulmuesin shqiptar, duke qenë se 22-vjeçari do largohet këtë verë përfundimisht nga Chelsea edhe pse ka kontratë deri në verën e 2028.

Pas Dortmund dhe West Ham që kanë shtuar presionin për sulmuesin e Kombëtares, L'Equipe bën me dije se Monaco kërkon Brojën si zëvendësues të Ben Yedder.

Monaco përfundoi e dyta këtë sezon në kampionat dhe ka një listë dëshirash, mes tyre dhe Broja. Nëse Broja zgjedh të kalojë në Principatë, atëherë do luajë në mitikun "Luisi II" dhe në Champions League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Të nxehtit ekstrem po i vjen fundi, në mesjavë vijnë ditët e shumëpritura me rënie temperaturash

Të nxehtit ekstrem po i vjen fundi, në mesjavë vijnë ditët e shumëpritura me rënie temperaturash