Teuta i jep fund krizës duke zhytur Dinamon, Tirana s’e llogarit Kastriotin për kreun

Teuta i jep fund krizës duke zhytur Dinamon, Tirana s’e llogarit Kastriotin për kreun

Teuta është rikthyer te fitoret pasi ka mposhtur me rezultatin 0-1 Dinamon në Elbasan Arena. Goli vendimtar u realizua në pjesën e dytë dhe ishte autogol i Bakajt, portierit që deri më tani ka bërë shumë mirë.

Kjo ishte fitorja e parë e Teutës në katër ndeshjet e fundit, por ndërkohë fundos Dinamon që këtë sezon ka shumë ulje-ngritje. Kjo humbje për nëndetësen vjen pas disfatës 5-0 kundër Laçit dhe rrezikon serozisht trajnerin Shkëmbi.

Ndërkohë sfida tjetër e ditës së sotme mes Tiranës dhe Kastriotit është fituar 3-0 nga bardheblutë, që vijojnë të paktën edhe për një javë te qetë në krye të Superligës. Sakaq Kastrioti i vendit të fundit duket se ka pak shpresë për të mbijetuar këtë sezon.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit