Teuta për mbijetesë, trajneri i Vllaznisë: Të përfitojmë nga momenti jo i mirë i kampionëve të Shqipërisë

Teuta për mbijetesë, trajneri i Vllaznisë: Të përfitojmë nga momenti jo i mirë i kampionëve të Shqipërisë

Trajneri i Vllaznisë Elvis Plori

Të dielën Vllaznia, që vetëm pak ditë më parë u kualifikua në finale e Kupës së Shqipërisë, udhëton në transfertë për t’u përballur me Teutën që tani ka hyrë në vallen e mbijetesës.

“Teuta është një skuadër që vitin e fundit ishte kampion Shqipërie dhe duhet vlerësuar maksimalisht. Në gjirin e saj ka lojtarë me kualitet, por duke ditur situatën ku ndodhet, e keqe, ne duhet të përqendrohemi dhe ta shfrytëzojmë,”-u shpreh Elvis Plori, trajner i Vllaznisë.

Po të dielën, për llogari të javës së 29 të Superliges, Skënderbeu pret Partizanin, ndërsa Dinamo udhëton në Laç për t’u përballur me kurbinasit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Forcat ukrainase tërhiqen nga Severodonetsk, ushtria e Moskës depërton në Lysychansk