Thaçi me bindje të plotë: Kosovarët do lëvizin të lirë brenda këtij viti

Thaçi me bindje të plotë: Kosovarët do lëvizin të lirë brenda këtij viti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është i bindur se kosovarët do të lëvizin pa viza këtë vit. Ai është shprehur se me ratifikimin e demarkacionit Kosova ka plotësuar kushtet për lëvizjen e lirë, raporton 'zeri'.

“Është radha e Bashkimit Europian që sa më shpejt të përmbyllin procedurat e nevojshme që të ndodh liberalizimi i vizave. Unë them lirisht se liberalizimi i vizave për Kosovën do të ndodh brenda këtij viti. Mund të ndodh në vjeshtën e hershme”

Hashim Thaçi, President i Kosovës

Thaçi komentet i bëri pas takimit me komisionarin europian për Fqinjësi dhe zgjerim, Johannes Hahn. Thaçi pak më parë ka zhvilluar takim me përfaqësuesen e lartë të BE-së në Bruksel para se të nis takimi i përbashkët me Vuçiç.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë