Thasët me para i hodhën në kanal/ Deklarara e fortë e Braçes: Si i ndiqja drejtorët që blenin zgjedhje

Zv.kryeministri Erion Braçe

Zv.kryeministri Erion Braçe ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Mbrëmje Ide’ të Mirela Milorit, në lidhje me shit-blerjen e votave gjatë zgjedhjeve të 2017.

Braçe është shprehur se gjatë zgjedhjeve, vete personalisht ka ndjekur pas rrugacët e PD dhe LSI, të cilët thasët me lekë i kanë hedhur në kanal pasi kanë vënë re se ndiqeshin.

‘Kam ndjekur pas drejtor Burgu e drejtor AKU-je. Thasët me lekë i kanë hedhur në kanal me ujë. Në Lushnje i kam ndjekur mbrapa se në Divjakë nuk ua mbante.

Si nuk gjeti prokuroria e Llallës një fakt për këto blerje. Rrugacët e PD dhe LSI qarkullonin në rrugët e Fierit dhe Lushnjes me thasë me lekë’, ka përfunduar Erion Braçe./ Lexo.al

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • Konjak: 01/02/2019 19:27

  Po nga thaset me lek qe ke mbledhur ,na jep edhe ne ndonje traste ,more karagjoz .Mor te humbte vula ,po propagande jane keto brrockulla.

  Përgjigju
 • Brracelushi: 01/02/2019 14:16

  Po na bon si Trimushi. Kujt ja boni kto lojra ore. Pastaj per Vangjushin spo flisni me. E brrace brrace. Bashk ziheni e bashk perliheni. Mjer ky popull qe esht i mjer kshuqe mos e quani veten te zote

  Përgjigju
 • Ton: 01/02/2019 12:13

  Hajdutet bertasin: zgjedhjet i blene kusaret po ne i fitum.. Tarzan, i beso dhe vet keto prralla.. hajde pinxho hajde.

  Përgjigju
  • Qazim: 01/02/2019 18:57

   Ti hajdut xhepash ke qene

  • Qazim: 01/02/2019 18:55

   Ti hajdut xhepash×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i familjes Berisha sulmon Bashën për dosjen 'Toyota Yaris': Ke 8 thirrje nga prokuroria belge, pse nuk shkon të dëshmosh? Je gjobëvënës