Thirrja e Berishës në Kuvend, Gramoz Ruçi: E papranueshme

Thirrja e Berishës në Kuvend, Gramoz Ruçi: E papranueshme

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i është përgjigjur Edmond Spahos, që tha se deklarata e Berishës nuk ishte thirrje kundër rendit kushtetues, por një këngë patriotike. “Për ty thirrja është patriotike e përdorur për pushtuesit osmanë apo gjermanë. Por e përdorur në leksikun e debatit parlamentar në kontekstin e sotëm është thirrje e papranueshme” tha Ruci.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç