Thyen gabimisht byzylykun, i bie
të fikët kur mëson çmimin /VD

Thyen gabimisht byzylykun, i bie<br />të fikët kur mëson çmimin /VD
Një turiste në kinë ka përjetuar gjëndje të fikti pasi duke provuar një byzylyk me vlerë prej 34 mijë pound, I ra nga dora dhe e theu, shkruan DailyMail.
 
Gruaja po vizitonte një treg në qytetin Ruili, provincën Yunnan të Kinës dhe hyri në dyqan të provonte byzylykun e markës “Jade”, por për fat të keq i shpëtoi nga dora dhe e theu.
 
Pas dëmit të shkaktuar, pronari I dyqanit I tha turistes se I detyrohej 34 mijë pound dhe kjo shifër i shkaktoi të fikët gruas së pafat.
 
Videoja tregon gjendjen e gruas kur mëson çmimin e shtrenjtë të byzylykut.
 
Sipas dëshmitarëve, familja i ofroi shitësit 70,000 juanë (£ 8,000) për dëmet, megjithatë ai refuzoi duke thënë se nuk ishte e mjaftueshme, më pas byzylyku u vlerësua nga një ekspert i pavarur I cili e vlerësoi bizhuterinë me vlerën prej  20.700 pound dhe familja e turistes ra dakord t'i paguajnë pronarit këtë shumë parash.

jade

jad
 
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore