Tifozët rikthehen te lojërat me dorë, finalet e basketbollit dhe volejbollit mbushin pallatet e sportit! Partizani i kthen reston Flamurtarit (VIDEO)

Finalet e lojërave me dorë në këtë fund sezoni në Shqipëri kanë sjellë një dukuri shumë pozitive siç është rikthimi i tifozëve në pallatet e sportit. Ky trend nisi në Korçë me një pallat të tejmbushur sporti për finalet e volejbollit të vajzave mes Skënderbeut dhe Partizanit.

I njëjti numër, mbi 2500 tifozë, ishte edhe në ‘Asllan Rusi’ për finalet e basketbollit të meshkujve mes Besëlidhjes dhe Tiranës. Mirëpo aty nuk munguan as ultrasit, duke krijuar një atmosferë tejet të zjarrtë që nuk ishte parë në vitet e fundit.

Përjashtim nuk kanë bërë as finalet e basketbollit të vajzave mes Partizanit dhe Flamurtarit. E fundit e zhvilluar të enjten në Asllan Rusi ku vajzat kryeqytetase barazuan 1-1 serinë e finaleve. Katër setet u mbyllën 73-59 me pikë për Partizanin, me trajneren Eliverta Bujari e cila deklaroi se tani presioni do kalojë te Flamurtari.

Finalja e tretë e basketbollit të vajzave mes Flamurtarit dhe Partizanit pritet të zhvillohet të dielën, por saktësisht ora nuk është vendosur. Për t’u shpallur kampion duhen fituar 3 finale.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit