Tiki-Taka në 'San Siro', Milani mposht 1-0 Napolin me supergolin e Theos (VIDEO)

Tiki-Taka në 'San Siro', Milani mposht 1-0 Napolin me supergolin e Theos (VIDEO)

Festa e Theos pas golit

Milan ia ka dalë të mposhtë 1-0 kampionët në fuqi të Italisë, Napolin. Në "San Siron" e tejmbushur vendosi goli i Theo Hernandez në minutën e 25-të të ndeshjes. Një aksion model nga mbrojtësi dhe pasimi final i Leaos bënë që djemtë e Piolit të siguronin fitoren e dytë radhazi, kjo për raundin e 24-t në Serie A. Me 52 pikë kuqezinjtë "blindojnë" vendin e tretë, duke lënë Napolin në pozitën e nëntë me 35 pikë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Milani 'blindon' zonën Champions, mposht 1-0 Napolin! Fiorentina merr tri pikët e para për këtë vit, Bologna fiton 4-0 ndaj Leçes


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane