VIDEO/ Milani 'blindon' zonën Champions, mposht 1-0 Napolin! Fiorentina merr tri pikët e para për këtë vit, Bologna fiton 4-0 ndaj Leçes

Serie A e futbollit në Itali edhe këtë të dielë vijoi me ndeshjet e raundit të 24-t. Gjithçka nisi në orën 12:30 në Firenze, aty ku Fiorentina mposhti 5-1 Frosinonen. Më 15:00 Bologna fitoi 4-0 me Leçen, teksa Monza dhe Verona barazuan 0-0. Në mbrëmje Milani mundi 1-0 Napolin kampion në fuqi.

Milan ia ka dalë të mposhtë 1-0 kampionët në fuqi të Italisë, Napolin. Në "San Siron" e tejmbushur vendosi goli i Theo Hernandez në minutën e 25-të të ndeshjes. Një aksion model nga mbrojtësi dhe pasimi final i Leaos bënë që djemtë e Piolit të siguronin fitoren e dytë radhazi, kjo për raundin e 24-t në Serie A. Me 52 pikë kuqezinjtë "blindojnë" vendin e tretë, duke lënë Napolin në pozitën e nëntë me 35 pikë.

Në "Artemio Franchi", Fiorentina siguroi tri pikët e para për këtë vit duke mundur 5-1 Frosinonen. Djemtë e Italianos shënuan tre herë në pjesën e parë me Belottin, Ikone, Martinez. Gonzales dhe Barak gjetën golin në pjesën e dytë. Mazzitelli shënoi për miqtë. Fiore me 37 pikë merr vendin e shtatë.

Serie A, raundi i 24:

E dielë

12:30 Fiorentina 5-1 Frosinone

15:00 Bologna 4-0 Leçe

15:00 Monza 0-0 Verona

18:00 Genoa 1-4 Atalanta

20:45 Milan 1-0 Napoli

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:44
Tiki-Taka në 'San Siro', Milani mposht 1-0 Napolin me supergolin e Theos (VIDEO)

Milan ia ka dalë të mposhtë 1-0 kampionët në fuqi të Italisë, Napolin. Në "San Siron" e tejmbushur vendosi goli i Theo Hernandez në minutën e 25-të të ndeshjes. Një aksion model nga mbrojtësi dhe pasimi final i Leaos bënë që djemtë e Piolit të siguronin fitoren e dytë radhazi, kjo për raundin e 24-t në Serie A. Me 52 pikë kuqezinjtë "blindojnë" vendin e tretë, duke lënë Napolin në pozitën e nëntë me 35 pikë.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane