Tirana barazon me Teutën, mbetet pezull festa për titullin! Tensione në fund të ndeshjes, VIDEO nga momenti kur tifozët bardheblu godasin me shishe uji arbitrin

TIRANË- Tirana sërish nuk ia arriti të festoje titullin kampion pasi barazoi 1-1 kundër Teutës për llogari të javës se 32 të Superligës.

Bardhebluve iu duhej fitorja përsa kohë që Laci ia doli të mposht 0-2 egnatian, por nuk ia dolën. 

Në fund të ndeshjes pati edhe tension nga tifozet e Tiranës që tentuan të godasin me shishe uji dhe mjete të tjera arbitrin.  Acarimi erdhi pasi arbitri ndëshkoi me karton të kuq futbollistin Redon Xhixhën, duke lënë ekipin e kryeqytetit me 10 lojtarë. E pikërisht në fund të takimit, ato e kanë qëlluar me shishe uji, siç shihet edhe në pamjet që Report Tv sjell, ku arbitrit Laver Alla i është dashur të largohet nga fusha e blertë me ndihmën e rojeve të sigurisë.

Kjo humbje nuk është “tragjedi” për Tiranën, kjo sepse i duhen edhe 2 pikë për t’u shpallur matematikisht kampion dhe koha në dispozicion, por edhe sfidat që i ka ofruar kalendari janë në favor të tyre.

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Opionisti: 05/05/2022 18:47

    kapionAti futbolli shqiptare nuk do mbydhete Dinamo egnatjes Kastrioti Skënderbeu nuk del ka kategoria e pare kurse në kategoria e të rishikohet njëherë Gramozi dhe internacional ka pasur presjobe te hidhet shorti për inferior

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO, flakët mbulojnë qiellin e Fushë-Krujës! Zjarri i qëllimshëm në Nikël, rrezikohen banesa

VIDEO, flakët mbulojnë qiellin e Fushë-Krujës! Zjarri i qëllimshëm në Nikël, rrezikohen banesa